Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 20:18 Bu haber 773 kez okundu
 
ANITTAKİ TAHRİBATA BİR TEPKİ DE KIRIM TÜRKLERİ'NDEN
Kırım Türkleri olaya sessiz kalmadı ve derhal olayı ilgili merciilere şikayet ederek bildirdi.
MilliBilinç Haberler Haberi


GEÇTİĞİMİZ HAFTA YAŞANAN SAKARYA ZAFER ŞEHİTLİĞİ'NDEKİ REZALETE BİR TEPKİ DE "KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ"NDEN GELDİ.

Kırım Türkleri olaya sessiz kalmadı ve derhal olayı ilgili merciilere şikayet ederek bildirdi. 
Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Sayın Namık Kemal BAYAR'ın, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'na yaptığı şikayet dilekçesine cevap geldi.

Gelen cevapta;

"Sayın Namık Kemal BAYAR

Ankara İli, Polatlı İlçesi, Şehitlik Kaşı Mevkiinde bulunan Sakarya Şehitler Anıtı'na sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolardan, yapılan saldırıların tespit edildiği belirtilerek, sorumluların en kısa sürede bulunarak cezalandırılmasını talep eden "ilgi" başvuru incelenmiştir.

Bahse konu Sakarya Şehitler Anıtı, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun 26/01/1990 gün ve 1053 sayılı kararıyla "KORUNMASI GEREKLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞI" olarak tescil edilmiş olup, bir örneği yazımız ekinde gönderilen "ilgi" başvuruda belirtilen saldırıların ve anıta zarar verip vermediğinin ivedilikle tespit edilerek Müdürlüğümüze bilgi verilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz/rica ederim.

Mustafa KAYMAK 
Koruma Bölge Kurulu Müdürü" denildi.

Hususla alakalı gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz. 
Duyarlılıkları, olayın üstüne gitmeleri ve maziyi sahiplenmeleri sebebiyle sayın Namık Kemal BAYAR'ın şahsında Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği müdavimlerine teşekkür ederiz. 
MİLLİ BİLİNÇ 

Otomatik alternatif metin yok.

Kaynak: (Millibilinç) - Milli Bilinç Editör: İlbilge
 
Etiketler: ANITTAKİ, TAHRİBATA, BİR, TEPKİ, DE, KIRIM, TÜRKLERİ'NDEN,
Yorumlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
18° - 33°
Cuma
19° - 34°
Cumartesi
19° - 35°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı