Yazı Detayı
17 Şubat 2017 - Cuma 07:48 Bu yazı 1678 kez okundu
 
BORDO BERELİ ŞEHİT DOĞUKAN TAZEGÜL ANISINA
Alperen TAZEGÜL
 
 

Bundan tam bir yıl önceydi. Çözüm süreci safsatası tutmamış, bazı gafillerin birlikte masaya oturdukları hainler ihanete, kahpeliğe, soysuzluğa devam ediyordu. Yolların altına, kaldırımlara, evlere bombalar döşeniyordu. Bu kahpelere yalnızca şanlı Türk Ordusu dur diyebilirdi. Diyarbakır’ın Sur ilçesi bomba ve terörist yığınaklarının en yoğun olduğu yerlerin başında geliyordu. Türk askeri teşkilatlı ve disiplinli bir çalışma ile hendekleri, tuzakları teker teker bozuyor, karşılarına çıkan teröristlerin kellelerini alıyordu.

Sur’un Hasırlı mahallesinde de hendekler temizlenmiş, kelleler alınmış, sıra evleri aramaya gelmişti. 7 asker temizlik için binaya girmişti. Bir anda kimse ne olduğunu anlamadan kahpe PKK’nın binaya tuzakladığı bomba infilak etmiş, sonucunda bina çökmüştü. Boşuna kahpe demiyorumya binalara bomba tuzaklayan, pusu kuran, silahsıza kurşun atan, masum bebek katledenlere başka ne denilebilirdi ki? Aslında bir noktada o kahpeler de haklı. Sonuçta Allah’ın yeryüzündeki ordusu, arslanların arslanı, her biri cesaret timsali olan Türk askerinin karşısına çıkmak epeyce yürek ister. Malum o soysuz köpeklerde yüreğin bir parçası dahi yok. Çöken bina sonucu 7 askerimiz enkaz altında kalmıştı. 4 askerimiz hafif yaralı şekilde enkazdan çıkarılırken aralarında Doğukan Tazegül’ün de bulunduğu 3 askerimiz peygamberlere komşu olmak üzere hakka yürümüş, şehit olmuştu.

Peki Doğukan Tazegül neden benim için bu kadar önem taşıyor, neden sürekli üstünde duruyorum? Elbette adının güzelliği ve soy adımızın aynı olması onun önemini benim gözümde bir adım öne çıkarmakta lakin en önemli sebep bu değil. Doğukan şehit olmadan önce sanki şehit olacağını biliyormuşçasına 21 maddelik bir vasiyet yazmış ve bunu cep telefonuna kaydetmiş. Yani şehadete bilerek, isteyerek yürümüştü. Gerçek imanı, gerçek sevgiyi ve gerçek sadakati bu vasiyet vasıtasıyla Doğukan Tazegülde gördüm. Öyleki arkamdan bağıra bağıra ağlamayın, yakarışta bulunmayın demesi, arkadaşına bulunan borcu vasiyetinde belirterek yalnızca kendi parasıyla ödenmesini istemesi, hayatında tek bir kişiyi sevmesi ve kalbinde ona yer vermesi hatta annesinden onu kendi kızı bilmesini istemesi, Allah yolunda cihat, vatan ve Türk milleti bütünlüğü içindir demesi damarlarındaki asil kan ve kuvvetli imanından değildir de neredendir? Yazdığı vasiyetten de anlaşılıyorki Doğukan Tazegül, şuurlu bir Türk evladı ve kendini alim sayan çoğu kişiden daha imanlı bir müslümanmış. Allah şanlı ordumuzdaki neferlerimiz arasında Doğukan şuurunda ve hissiyatındaki neferlerimizin sayısını arttırsın, ordumuza, milletimize zeval vermesin. Ruhun şad, mekanın cennetin en güzel yeri olsun şehidim. Biz senden razıyız, Allah da senden razı olsun.


Alperen Tazegül / 17.02.2017


Bordo Bereli Şehit Doğukan Tazegül’ün 21 Maddelik Vasiyeti:

1- Bana bir şey olursa kimse üzülmesin.

2- Benim burada neden olduğumu unutmayın.

3- Allah yolunda cihat, vatan ve Türk milleti bütünlüğü içindir.

4- Benim ve burada görevde bulunan herkesin amacı aynıdır.

5- Bana nasip olursa eğer inşallah savaşırken olur da içim ve geride beni sevenlerin içi rahat olur.

6- Arkamdan ağıt yakmayın, bağıra çağıra kesinlikle ağlamayın, dünya hayatı çok kısa elbet herkes döndürülecektir.

7- Benim rahat uyumam için arkamdan güzel dualar edin.

8- Kur’an-ı Kerim okuyun.

9- Tanıdığım herkesi çok sevdim ve iyiki hepinizi tanıdım ve Allah sizleri bana nasip etti.

10- Arada yapamadığım şeyler oldu, mesleğimde ve normal yaşantımda.

11- Her türlü idare ettiğiniz için sağ olun var olun.

12- Tabutumun baş kısmına bordo beremi koyun.

13- Benim Mustafa (Arslan) abime 350 TL’lik borcum var onu benim kazandığım parayla kesinlikle ödeyin.

14- Başka borcum olduğunu hatırlamıyorum, varsa da lütfen söylensin ve benim kazandığım ile ödensin.

15- Bana borcu olanlara hakkım helaldir.

16- Mülküm dinimize göredir.

17- Allah’ın hikmetiyle birisini çok sevdim kalbimde sadece onu düşünerek yaşadım.

18- Bu durumda anne, onu kendi kızın gibi sev ve şefkat göster.

19- Ve benim canım ailem, biricik sevgilim, abilerim, silah arkadaşlarım, komutanlarım ben hepinizi çok sevdim hepiniz de üzülmeyin.

20- Canım sevgilim ve ailem ben hep sizin yanınızda olacağım.

21- Ve benim çok hakkım geçti herkese, herkesi çok üzdüm. Yaptığım yanlıştan dolayı hepinizden özür dilerim. Hepiniz haklarınızı helal edin.

 
Etiketler: BORDO, BERELİ, ŞEHİT, DOĞUKAN, TAZEGÜL, ANISINA
Yorumlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
16° - 30°
Salı
16° - 32°
Çarşamba
16° - 29°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı