Yazı Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 12:54 Bu yazı 583 kez okundu
 
SAKARYA ZAFER ANITI'NDAKİ TAHRİBAT
Serhat KAHRAMAN
http://millibilinc.com/sayfa-site-iletisim-3.html
 
 

(CİMER'E YAZI)

27.03.2017 tarihli, 1700412339 sayılı kayıt ile yapmış olduğum şikayette; Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde bulunan Sakarya Zafer Anıtı’nın korumasız ve sahipsiz bırakıldığını, Sakarya Meydan Muharebesi’nin birebir yaşandığı tepelerden birisi olan Kartaltepe Anıtı’nda sahipsizlik ve kontrolsüzlük sebebiyle sağa sola saçılmış rakı, bira şişelerinin olduğunu, millî vicdandan ve millî bilinçten yoksun bazı yaratıkların zaman zaman yuvalandığını işaret etmiştim. Ve benzer kötü manzaranın şehir merkezinde bulunan Zafer Anıtı’nda da olabileceği endişesini taşıdığımı özellikle belirtmiştim. 


Ek belgelerden birinde bu yazıma Polatlı İlçe Jandarma'dan gelen cevap da bulunmaktadır. 


Defalarca ziyaret ettiğim, şehir dışından gelen misafirlerimi de getirdiğim Zafer Anıtı’na dün 16.12.2018 tarihi saat 15:00 suları itibariyle tekrar bir ziyaret gerçekleştirdim. Fakat bu sefer bir rezaletle, utanç verici bir durumla karşılaştım. Sakarya Meydan Muharebesi’nin 22 gündüz, 22 gece sürdüğünü sembolize eden sütunlardan Ankara-Eskişehir yolu istikametine bakan tarafında, bazı sütunlara (7-8 tanesine) Arapça bir takım yazılar yazılmış ve anıtın sütunları ek belgede gönderdiğim fotoğraflarda da görüldüğü üzre tahrip edilmiştir. 

Millî ve manevî değerlere nasıl sahip çıkıldığı ortadadır. 
Kadim devletimizin yetkililerince sahipsiz durumda olan Sakarya Zafer Anıtı’nın kontrolsüzlüğü hususunun tekrar acilen değerlendirilmesini talep ediyorum. 
 

Saygılarımla.

Serhat KAHRAMAN / 17.12.2018

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Otomatik alternatif metin yok.

 

 
Etiketler: SAKARYA, ZAFER, ANITI'NDAKİ, TAHRİBAT,
Yorumlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
16° - 30°
Salı
16° - 32°
Çarşamba
16° - 29°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı