Yazı Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 11:13 Bu yazı 569 kez okundu
 
ÜLKEMDE TÜRK MiLLiYETÇiLiĞi
Muhammet KARAASLAN
 
 

Bize tarif edenler milliyetçiliği şöyle tarif etmişlerdi; "Her sey Türk milleti için, Türk milleti ile beraber ve Türk milletine göre sözleriyle özetlenebilecek, Türk milletine bağlılık, sevgi ve Türkiye devletine sadakat ve hizmettir."

 

Peki ülkemizde yapılan milliyetçilik kimin ve neyin milliyetçiliğidir? Herkes kendi cebini doldurma gayesine erişmek için onurlarını, haysiyetlerini ayaklar altına almıştır. Ülkemde sadece partili cumhurbaşkanının milliyetçiliği moda olmuştur. Mısırda bile yapılmayan Arap milliyetçiliğini, Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılmıştır. Siz hiç Mısır'da "rabia işareti" yapan gördünüz mü? Bunlar bu ülkeye empoze edilmeye çalışılan Arap milliyetçiliğinin adımlarıydı. Sebebi de yıllar geçtikçe gün yüzüne çıkmakta olan büyük ortadogu projesinin ayaklarından bir tanesiydi. Başardılar mi? Bence başardılar.

 

Öncelikle Türkiye‘de Türk Milliyetçiliğinin yılmaz bekçileri olan ülkücülere hakaretler edildi, fatiha bile bilmezler diyerek din ile vurmaya çalışıldı. Ve vurdular!.. Halk alkışladı. Ülkücülerin bu memleket için ne canlar verdiğini, ne çileler çektiğini unuttu, unutturdular. Seçim zamanı ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunu okuyarak oy topladılar, Türk milliyetçisi (?) oldular. Halk yine alkışladı.

 

15 Temmuz’dan önce küfredenler 15 Temmuz’dan sonra "ölürüm Türkiyem" parçasıyla milliyetçi oldular. Kim istedi bunu?

Yıllardır oy verdiğim parti, başka bir partinin stepnesi oldu. Kim istedi bunu? Bugün belediye başkan adayı Türk'ün sembolü olan bozkurt işareti için birilerinden izin istedi. Kim istedi bunu?

Dünyanın neresine giderseniz gidin muhakkak göreceksiniz ki hepsi de kendi milletinin milliyetçileridir. Ama ülkemde yapmaya kalkarsanız faşist olursunuz! Kim istedi bunu?

Türk Milleti'ne bağlılık nerde? Türk devletine sadakat ve hizmet nerde? Kim yaptı bunu…???

Bütün bunlar sadece ve sadece Türk milletinin ululuğunu, devletin bekası için canını her daim vermeye hazır olan ülkücüleri saf dışı bırakma çabası olan BOP’un eseridir.

Büyük ortadogu projesinin eş başkanı ise kimdir?

Muhammet KARAASLAN / 13.01.2019

 
Etiketler: ÜLKEMDE, TÜRK, MiLLiYETÇiLiĞi,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
16° - 30°
Salı
16° - 32°
Çarşamba
16° - 29°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı